En legend dör aldrig - det är bra med ABS

Denna bakruta gick jag förbi igår och kände att den måste på något sätt förevigas: Så här har ni den! Nog för att ägaren av denna sjuförti gillar Eddie Meduza, men jag anser att det är minst lika viktigt att notera förekomsten av ABS-bromsar i fordonet. För "Tryggare kan ingen vara, än Eddies barnaskara.."
Appropå Errol Meduza så stod det så här i ett mail som jag fick av Rasmus idag: "Var på besök hos Marias syster och råkade då bläddra i några av hennes mans magasin. Slog upp nåt i stil med "Slott & Herresäten" eller liknande. En tidning som handlar om det goda livet helt enkelt. Det första jag får upp är en helsidesannons med reklam för den senaste live-CD'n med Eddie Meduza!!! Visste inte att överklassen var en intressant målgrupp för E Hitler (RIP)."
Så nu vet ni. Det är inte bara ett kännetecken för att tillhöra pöbeln att sjunga "Hakan, dom kallar mig för hakan..". Ju grövre Meduza desto högre upp i socialgruppsstegen klättrar vi.
"Hennes mans magasin" förresten? Vad hände med Veckans Brott, Teknikens Värld, Aktuell Rapport och Clas Ohlsson-katalogen?